Araştırma ve Geliştirme çalışmalarımızın temelini iş güvenliğine, kaliteye ve insana verdiğimiz değer oluşturmaktadır. Teknolojiye hakim olmak demek, o alanda değişimleri takip eden değil, yaratan şirketler olabilmektir. İST bu hedefe ulaşmak amacıyla AR-GE ve İnnovasyon konusunda ülkemizde “ilk” leri gerçekleştirmektedir.
 
İST kaliteye yatırım yapan firmadır, devamlı olarak süregelen AR-GE çalışmalarımız, ürettiğimiz ürünlerin kalitesini Avrupa Standartlarına taşımış, yürürlüğe giren Kişisel Koruyucu Donanım yönetmeliğine ve Avrupa’da yürürlükte olan 89/686/EEC direktiflerine uygun sertifikalandırılmış kişisel koruyucu donanımları ülkemize kazandırmıştır.
Kurduğumuz kalite kontrol laboratuvarımız ile AT tip inceleme sertifikasına sahip tüm ürünlerimizin standarda uygunluğunu, üretimin değişik kademelerinde kontrol edilmektedir. Standartlardaki yenilikler dikkatle takip edilmekte, ürünlerimize özenle yansıtılmaktadır.

“İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği” tekniğin ve diğer bilim dallarının çalışma alanı olmuştur. Teknolojik gelişmenin süreklilik arz etmesi nedeniyle çalışma alanlarına katılan yeni iş kolları, kimyasal maddeler, makine ve teçhizatlar bu konu üzerinde çalışmanın kesintisiz olmasını ve yeni teknoloji ile karşılaşılan iş güvenliği ile ilgili sorunların araştırılmasını ve çözümlenmeye çalışılmasını gerektirmektedir.

Hizmet verdiği tüm sektörlerde ihtiyaçları doğru analiz ederek AR-GE çalışmalarıyla yeni ürünler geliştirmek; modern makine ve yetkin iş gücüyle yüksek kalitede ve dünya standartlarında üretim yapmak; ülkemizde tüm alanlarda iş güvenliği kültürünün yerleşmesine katkıda bulunmak; tüm ürün yelpazemizle komple çözümler sunmaktır.

Bu nedenle şirketimizin sürdürülebilir başarısı için dünyadaki gelişen ve değişen bilgileri takip etmekteyiz. Hizmet ettiğimiz sektörün sosyal sorumluluğunun da bilincinde olan; kurumsallığa ve insan yaşamına önem veren firmamız AR-GE ve kaliteyi stratejinin bir parçası olarak değil tamamen strateji olarak benimsemiştir. Araştırma ve pratik deneyimden edinilmiş var olan bilgi ve tecrübeye ek olarak; yeni malzemeler, sistemler oluşturmaya ve mevcut ürünlerimizi büyük ölçüde geliştirmeye yönelik projelerimiz ve çalışmalarımız hızını kesmeden devam etmektedir.

Yeni ürün geliştirme sürecinin etkinliğini artırmak üzere, gelişen yeni üretim teknolojilerine paralel olarak, araştırma geliştirme ve pilot üretim çalışmaları için cihaz modernizasyonunu planlı bir şekilde yürütüyor, yeni ürün geliştirme sürecinin daha etkin izlenebilmesi için bilgi sistemleri teknolojilerini yaygın olarak kullanıyor, güvenilir ve sürdürülebilir iyi bir hizmet sağlamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR